בית של תקווה – הבית נמצא בכרמיאל ומיועד לתשעה גברים ונשים במשבר נפשי ראשון או חוזר. 

הבית הוא מעין מכינה לחיים ומרכז מאזן בגישת ההחלמה והדיאלוג הפתוח. השהות בבית נמשכת עד 3 חודשים ומיועדת לאנשים שחווים אירוע משברי, שאינם במצב מסכן חיים לעצמם ולסביבה.

האנשים מתגוררים במקום לתקופה זמנית שבמהלכה הם ובני משפחותיהם, רוכשים כלים למסע האישי לחיים בעלי משמעות. זאת באמצעות החזרת מיומנויות התמודדות שנפגעו כתוצאה מהמשבר, ניהול מצבי חיים ורצף של מצבים, רכישת מיומנויות שליטה ומיומנויות של תקשורת בין אישית במידת הצורך, השתלבות בעולם העבודה ובניית תכנית מותאמת אישית לפי הצרכים, הרצונות והבחירה של האדם.

המקום מאפשר עבודה עם המשפחה בגישת הדיאלוג הפתוח והתבוננות במשבר כבצומת חיים לצמיחה והתפתחות אישית. אנשי הבית (צוות), הם מלווים/מדריכים עם ידע וניסיון ומטפלים בתרפיות שונות.

דיאלוג של תקווה

 

מהו דיאלוג פתוח:

"דיאלוג פתוח" היא גישה ושיטת התערבות במצבי משבר נפשי שפותחה בפינלנד ובארצות סקנדינביות נוספות. ההתערבות מאפשרת תקשורת בתוך הרשת המשפחתית והתמודדות עם החיים ומצבי משבר, תוך מניעת אשפוז.
הליווי שלנו מיועד למשפחות המתמודדות עם משבר של אחד מחברי המשפחה. המשבר יוצר קושי אישי, אך גם מפר את האיזון בתוך הרשת המשפחתית והסביבתית.

מטרת הליווי לייצר דיאלוג פתוח בין האדם לגורמים הסובבים אותו, שיאפשר הן לו והן לסביבתו, הגעה לאיזון מחודש ותקשורת פתוחה ומקרבת. המשפחה מלווה ע"י שני מטפלים או יותר מתחום הטיפול והשיקום בבריאות הנפש. לעיתים משולב בצוות, מלווה עם ידע מניסיון.

הרכב המשתתפים, תדירות ומשך הפגישות, נקבע בשותפות עם האדם והמשפחה ומותאם לצרכים הייחודיים של כל משפחה. הליווי יכול להתבצע בבית המשפחה או במרכז בכרמיאל

השירותים שאנחנו מציעים:

בית מאזן - בית של תקווה (ראה בדף הבית)

ליווי משפחות במשבר נפשי בגישת הדיאלוג הפתוח

ביקור בית והערכת צרכים במצבים של תופעת ה"דלת המסתובבת" לצורך מניעת אשפוזים חוזרים

מיצוי זכויות, הערכת מוכנות לשיקום והכנה לסל שיקום

ליווי של צוות ותומך (סומך) בבית המשפחה בזמן משבר אקוטי

ליווי לוועדות סל שיקום

למה דיאלוג פתוח?

לאורך השנים, למדנו שאין בידינו היכולת לדעת הכול ולצפות מראש לאן החיים יובילו אותנו.
אנו מאמינים שלכל אדם יש כוחות, שאיפות ובחירות ייחודיים, המאפשרים לו לנוע ולשפר את מציאות חייו. החיבור שלנו לאנשים ואמונתנו בשותפות כמספקת כוח, תקווה ואמונה, מנחים אותנו בעבודתנו ומנחים את החזון שלנו, שלכל אדם יש הזכות לחיות חיים מלאים ומספקים עם עצמו ובסביבתו.

כולנו יכולים להצליח, כולנו יכולים לחוות אמונה ותקווה, כולנו זכאים ויכולים למצוא משמעות ייחודית בחיינו.

מי אנחנו?

אילן בן דב, עו"ס, בוגר תואר שני בחוג לבריאות נפש קהילתית באוניברסיטת חיפה, בוגר התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית של מכללת צפת והמרכז לבריאות הנפש צפת.

מדריך בכיר ומוסמך במערך השיקום בבריאות הנפש, מרצה ומנחה סדנאות בביה"ס לשיקום – הקריה האקדמית אונו. מומחה בשיקום, בעל ניסיון מקצועי של 19 שנים בתפקידים מגוונים ובכירים בתחום הטיפול, השיקום וההדרכה בבריאות הנפש, במגזר הציבורי והפרטי.

יעל עדן ברוך, תואר שני בעבודה סוציאלית במסלול לטיפול משפחתי ודוקטורנטית באוניברסיטת חיפה. בוגרת הכשרה בגישת ה"דיאלוג הפתוח" באוניברסיטת דרום לונדון.

מומחית בשיקום, מדריכת סטודנטים לעבודה סוציאלית ומרצה בתחום השיקום בבריאות הנפש. בעלת ניסיון של 25 שנים בתחום הטיפול והשיקום בבריאות הנפש, בין היתר בתפקידי מפתח במשרד הבריאות כרכזת שיקום אזורית, ומנהלת תכניות במסד נכויות, ג'וינט ישראל. זוכת פרס עו"ס מצטיין לשנת 2017, מטעם שר הרווחה ואיגוד העובדים הסוציאליים.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support